Co robić w Wiedniu?


wiedeń hostel

Do Wiednia powinien pojechać każdy. Jest to magiczne miasto pełne historii i zapierających dech w piersi zabytków. Wiedeń jest więc punktem obowiązkowym dla każdego, kto lubi zwiedzać, a później odpoczywać wśród zieleni. Wiedeń może bowiem poszczycić się ilością parków, w których odpoczywać można całą rodziną.

Co należy bezwzględnie zobaczyć w Wiedniu?

Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie sobie spaceru śladem Habsburgów. Z całą pewnością doskonałym punktem wyjazdu będzie pałac Schonbrunn, w którym mieściła się letnia rezydencja Habsburgów. Nie tylko pomieszczenia są zachwycające. Warto poświęcić trochę czasu także na to, aby przejść się po licznych ogrodach, które są w stanie zrobić wrażenie, chyba na każdym odwiedzającym.

Ważnym punktem wycieczki będzie także Belweder, w którym znajduje się także galeria sztuki, w której podziwiać można najważniejsze obrazy, najbardziej znanych twórców. Dla fanów sztuki czeka także muzeum Sisi. Jest to też idealne miejsce dla tych, którzy zafascynowani są osobą monarchini. W jej muzeum znajduje się bowiem wiele jej osobistych przedmiotów, z których korzystała na co dzień.

wiedeń hostel

Gdzie spać w Wiedniu?

Wiedeń jako duże miasto oferuje naprawdę spory wybór możliwości. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście poza hotelami oraz mieszkaniami na wynajem, istnieją też tańsze opcje, takie jak na przykład korzystny Wiedeń hostel, który będzie świetnym wyborem na przykład dla studentów.


Kategoria: Co warto zobaczyć?


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>