Co warto zobaczyć w Pradze?


Praga, to bez wątpienia jest jedna z najpiękniejszych europejskich stolic. Słynie nie tylko z zapierających dech w piersiach zabytków, ale również z przepysznego lokalnego jedzenia, a także ze smakowitego piwa, które w stolicy Czech można kupić już za kilka groszy. Regularnie do Pragi z Polski kursuje komunikacja autobusowa, także weekendowy wypad w to zaczarowane miejsce, to istna błahostka, nawet dla osób niezmotoryzowanych.

Kanon zabytków w Pradze

Każdy, kto podróżuje do stolicy Czech z pewnością znajdzie w przewodniku turystycznym obszerne informacje na temat zabytków, które obowiązkowo należy zobaczyć w Pradze. Zaliczają się do nich chociażby Most Karola, Hradczany czy zabytkowy rynek. Jednak spacerując malowniczymi uliczkami Pragi można natknąć się również i na mniej popularne miejsca. Wśród nich, warto wymienić chociażby ścianę Lennona, która pełna jest kolorowych graffiti z przesłaniem pokoju i miłości dla całego świata. Warto popytać lokalnych mieszkańców również o inne miejsca godne uwagi, które nie są zatłoczone przez turystów. Urokliwa jest chociażby najwęższa uliczka w Pradze.

Wybór noclegu w Pradze

Jednym z najbardziej popularnych miejsc noclegowych jest hostel w Pradze. Obiektów tego typu jest całe mnóstwo i hostele można spotkać na niemal każdej uliczce. Są stosunkowo tanie, a dodatkowo można w nich liczyć na międzynarodowe towarzystwo. Opcją bardziej komfortową jednak też znacznie droższą są luksusowe hotele.


Otagowano: 

Kategoria: Co warto zobaczyć?


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>